Select Page

آکادمی موسیقی ترانه

ارائه گواهینامه تائید شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در بندرعباس

جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی از آموزش و پرورش

برای هنرجویان بالای 16 سال

بنا به بندهای 17 و 30 از ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مواد 12،13،14 تصویب نامه هیأ ت وزیران به شماره 27763/ت ، 444/ه مورخ 1371/9/28 و توافقنامه های همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورخ 1357/12/22 و 1379/5/22 به موجب مصوبات فوق الذکر و بر اساس مقررات و شرایط مندرج در استاندارد مفاد تعهد نامه ی مجریان دوره های مهارت آموزی در خصوص توسعه مجوز جهت پذیرش برادران و خواهران هنرجوی بزرگسال در دوره مهارتی نوازندگی ساز ایرانی و جهانی و آواز جهانی و ایرانی از شاخه کارودانش به آموزشگاه موسیقی ترانه  اجازه فعالیت در زمینه ارائه مدرک مهارت آموزی به هنرجویان ، جهت دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش داده شده است.

تمامی کسانی که در رشته های دیگر دیپلم دارند می توانند با گذراندن دروس تخصصی این رشته و ارائه دیپلم قبلی خود به آموزش و پرورش ، دیپلم رسمی موسیقی را نیز دریافت کنند (این قانون برای کسانیکه مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم دارند نیز صدق میکند) پس از گذراندن دروس تخصصی و قبولی در آزمونهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، گواهی نامه های رسمی از طرف فرهنگ و ارشاد اسلامی به قبول شدگان اعطا می شود که مهارت آموز می تواند با ارائه این گواهی نامه و نمره های قبولی دروس عمومی ، به آموزش و پرورش دیپلم رسمی موسیقی دریافت کند و با آن دیپلم متقاضی میتواند همانند رشته های دیگر برای ورود به دانشگاه های سراسر کشور اقدام لازم را انجام دهد.

برای دریافت دیپلم کاردانش موسیقی چگونه باید اقدام کرد؟

دیپلم کاردانش موسیقی توسط وزارت آموزش و پرورش صادر می گردد و هیچ آموزشگاهی اجازه صدور دیپلم موسیقی را ندارد و اگر چنین کاری کند، علاوه بر اینکه آن مدرک فاقد اعتبار است، مرتکب جرم و جعل سند نیز شده است.
در کل برای دریافت دیپلم رسمی موسیقی نیاز به گذراندن 96 واحد درسی است که 56 واحد آن، درسهای عمومی (نظیر زبان، عربی، ورزش، ریاضی و…) است  دروس عمومی صرفآ در دبیرستانها و هنرستانهای زیرنظر آموزش و پرورش ارائه می شود و آموزشگاه های موسیقی اجازه تدریس دروس عمومی را ندارند. 
چنانچه شما قبلاً دیپلم در هر رشته ای گرفته اید، دیگر نیاز به گذراندن این دروس نیست و کارنامه آن در اداره آموزش و پرورش ثبت شده است.

برای دریافت گواهی 40 واحد تخصصی می بایست در دوره های مهارتی آموزشگاه موسیقی هنرپارسه ثبت نام نموده و در آزمونهای جامع وزارت ارشاد شرکت نماید. در صورت قبولی در آزمون 6 گواهی مهارتی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای متقاضی صادر می گردد که این شش گواهینامه، همان 40 واحد تخصصی است. این گواهینامه ها به صورت الکترونیکی بوده و مانند قبل برای استعلام سایر نهادها مثل وزارت آموزش و پرورش و دادگستری، نیاز به صرف وقت و مراحل طولانی اداری نیست.
پس از دریافت گواهینامه ها کار هنرجو با آموزشگاه تمام می شود و برای دریافت دیپلم می بایست به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نموده و درخواست دیپلم نماید.
دیپلم کاردانش موسیقی از سوی آموزش و پرورش برای متقاضی صادر خواهد شد.
در اصل، مرجع صادرکننده دیپلم، وزارت آموزش و پرورش است اما متقاضی برای دریافت این دیپلم باید 40 واحد تخصصی موسیقی را پاس نماید که این 40 واحد توسط آموزشگاه ارائه و برگزار می گردد.

نمونه گواهی مهارت آموزی موسیقی وزارت فرهنگ وارشاد

نمونه دیپلم موسیقی از طرف آموزش پرورش بعد از اخذ گواهی مهارت از ارشاد

شرایط هنرجویان:

1.سن بالای 16 سال
2.حداقل تحصیلات سوم راهنمایی به بالا

 

زمان های ثبت نام :

1.مهرماه

2.بهمن ماه

مدارک لازم جهت ثبت نام :

1.هشت قطعه عکس 3 در 4
2.کپی شناسنامه و کارت ملی
3.کپی آخرین مدرک تحصیلی

برای اخذ دیپلم موسیقی چند اقدام لازم است:
1-گذراندن 31 واحد درسی سال اول دبیرستان
2-گذراندن 22 واحد عمومی سالهای دوم و سوم دبیرستان
3-گذراندن دروس تکمیل مهارت(قانون کار،کارآفرینی و بهداشت و ایمنی کار) به تناسب نوع رشته
4-گذراندن دروس اختصاصی موسیقی ارائه شده در آکادمی موسیقی ترانه