Select Page

سوالات عمومی

س:چه کسانی می توانند در دوره های مهارت آموزی (دیپلم موسیقی) شرکت نمایند؟
ج:کلیه افرادی که سن آنها شانزده سال یا بیشتر باشد، در صورت گذراندن دوره سوم دبیرستان و یا همزمان با اشتغال به تحصیل در سال سوم دبیرستان می توانند در این دوره ها شرکت نموده و دیپلم موسیقی دریافت نمایند.

س: دیپلم موسیقی در چه رشته هایی صادر می شود؟
ج: برای اخذ دیپلم رسمی موسیقی می توانید در یکی از شاخه های «نوازندگی ساز جهانی» «نوازندگی ساز ایرانی» «آواز ایرانی» و «آواز جهانی» اقدام به ثبت نام نمایید

س: آیا این دیپلم معتبر است؟
ج: بله، این مدرک از طرف وزرارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می گردد و کاملاً معتبر می باشد. این گواهی توسط آموزشگاه صادر نمی گردد و مهر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش روی آن ضرب گردیده است

س: آیا این دیپلم قابل ترجمه برای خارج کشور است؟
ج: بله، با توجه به اینکه این مدارک از طرف وزارتخانه (و نه آموزشگاه) صادر می شود، کاملا قابل ترجمه دادگستری است و جهت دریافت مهر ناتی هم هیچ مشکلی ندارد

س:من لیسانس حسابداری دارم، آیا می توانم در این دوره ها شرکت کنم و دیپلم موسیقی دریافت کنم؟
ج: بله، کلیه افرادی که دیپلم یا لیسانس دارند می توانند در این دوره ها شرکت نمایند و درصورت دریافت نمره قبولی در آزمون پایان ترم، گواهی دیپلم دریافت نمایند.

س: برای دریافت دیپلم موسیقی چه درسهایی را باید پاس کرد؟
ج: در کل 6 درس باید گذرانده شود:1- نوازندگی ساز تخصصی (مثل گیتار، پیانو، تار و سه تار و…) 2- نوازندگی ساز عمومی (که پیانو است) 3- تئوری موسیقی 4- سلفژ و تربیت شنوایی 5- هارمونی 6- آواز گروهی (سلفژ)

س: من سالهاست که موسیقی کار می کنم اما رشته تحصیلی ام چیزی دیگر بوده است. اکنون مایلم که گواهی دیپلم موسیقی داشته باشم، ضمناً تمام دروس موسیقی را هم بلد هستم و نیازی به کلاس ندارم. آیا می توانم ثبت نام کرده و فقط در آزمون شرکت کنم؟
ج: شما در هر صورت می بایست در این دوره ثبت نام نموده و هزینه دوره را پرداخت نمایید، مهمترین شرایط دریافت دیپلم موسیقی ثبت نام در دوره وشرکت در آزمون و کسب نمره قبولی می باشد. حضور در کلاس تا حدی اختیاری است.

س: در صورتی که در یکی یا چند تا از درسها نمره قبولی کسب نکنم آیا فرصت آزمون دوباره دارم یا تجدید دوره خواهم شد؟
ج: در صورتی که در آزمون دیپلم موسیقی شرکت نموده و در برخی از دروس نمره قبولی کسب نکنید، می توانید در آزمونهای بعدی شرکت نموده و همان درسی را که در آن مردود شده اید را امتحان دهید. دروسی را که پاس کرده اید برای شما ذخیره کرده و دیگر نیازی به گذراندن آن درس نمی باشد.